Egzersizler

Sezaryen Doğum Sonrası Egzersizler

Doğum Sonrası Etkili Karın Egzersizleri

Çok sorduğunuz sezaryen doğum sonrası egzersiz yapabilir miyim, normal doğum yapsaydım karnım böyle kalmaz mıydı, spora ne zaman başlayabilirim gibi merak ettiğiniz soruların cevabını yazdım.

Veee … Sezaryen sonrası evinizde uygulayabileceğiniz karın egzersizlerinizi sevgili Ece KESKİN sizler için hazırladı.

.Hep sezaryen doğum sonrası göbek sarkması normal doğuma göre daha fazla olduğuna inanıyorsunuz!
Aslında iki doğum arasında hiçbir göbek farkı yoktur!
Sezaryen ameliyatı sonrası göbekte ekstra sarkma ya da kalıcı yağ birikmesi gibi bir durum meydana gelmez! .
Anne doğum sonrası beslenmesine dikkat etmez ve egzersiz yapmazsa hamilelik kiloları gitmez ! … fazladan kilo alma ve yağlanma olur.

SEZARYEN SONRASI EGZERSİZLERE NE ZAMAN BAŞLANMALI?

Sezaryen sonrası egzersiz ve spora 6 haftadan önce başlanmasını önermeyiz!
Doktorunuzun önerisiyle ek bir riskiniz yoksa doğum sonrası 12. Haftadan sonra rahatça başlayabilirsiniz!

SEZARYEN SONRASI GÖBEĞİN TOPARLANMASI İÇİN KORSE KULLANILMALI MI?

Göbeğinizin erimesi için yapmanız gereken düzenli beslenme, egzersiz ve spordur! …
Sadece korse kullanarak göbeğinizin gitmesini beklemek mucize olacaktır! No Pain No Gain deyip karın kaslarını çalıştırmaya başlamakta fayda var!

View this post on Instagram

Çok sorduğunuz sezaryen doğum sonrası egzersiz yapabilir miyim, normal doğum yapsaydım karnım böyle kalmaz mıydı, spora ne zaman başlayabilirim gibi merak ettiğiniz soruların cevabını çok beğenerek takip ettiğim @ebruzulfikaroglu cevapladı❣️ Postu kaydırmayı unutmayın 👉🏼 . . . 🔺Hep sezaryen doğum sonrası göbek sarkması normal doğuma göre daha fazla olduğuna inanıyorsunuz! . . 🔺 Aslında iki doğum arasında hiçbir göbek farkı yoktur! . . 🔺Sezaryen ameliyatı sonrası göbekte ekstra sarkma ya da kalıcı yağ birikmesi gibi bir durum meydana gelmez! . . . 🔺Anne doğum sonrası beslenmesine dikkat etmez ve egzersiz yapmazsa hamilelik kiloları gitmez ! … fazladan kilo alma ve yağlanma olur. . . 🔺SEZARYEN SONRASI EGZERSİZLERE NE ZAMAN BAŞLANMALI? Sezaryen sonrası egzersiz ve spora 6 haftadan önce başlanmasını önermeyiz! . . 🔺Doktorunuzun önerisiyle ek bir riskiniz yoksa doğum sonrası 12. Haftadan sonra rahatça başlayabilirsiniz! . . 🔺SEZARYEN SONRASI GÖBEĞİN TOPARLANMASI İÇİN KORSE KULLANILMALI MI? . . Göbeğinizin erimesi için yapmanız gereken düzenli beslenme, egzersiz ve spordur! … Sadece korse kullanarak mucize beklemeniz bir hayal olacaktır! . #zayıflamak#egzersizgunlugu#motivasyon#fitmom#best#mybest#fitness#cardio#kardiyo#hamilepilatesi#pilates#personal#reformerpilates#gununegzersizi#fitness#ankara#egzersiz#personaltrainer#rejim#sagliklibeslenme#sportay#kiloverme#kiloveriyorum#kilovermekistiyorum#sporkıyafetleri#karınegzersizi#absworkout @evde.spor.yap @sporunu.kendin.yap @evde.egzersiz @egzersizgunlugu @gununegzersizi @seninegzersizin @fitturkiye

A post shared by ECE KESKİN (@eccekeskinn) on

Op.Dr.Ebru Zülfikaroğlu KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜRLER.
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı