Sağlıklı Yaşam

Regl Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler

Herkese Günaydın💕 Sağlıklı bir kadın her ay yumurta üretiyor ve hamilelik gelismiyorsa rutin döngüsünde bu yumurtayı dışarı atarak kanama yaşıyor♥️Bazı kadınlar için bu dönem sorunsuz geçerken bazıları için bu dönemdeki ağrın tam olarak resimde anlatmak istedigim gibiyse senin için iyi gelecek, bu dönemi daha hafif atlatmana yardımcı olacak besinlerden bahsetmek istiyorum🤗 Fakat beslenmenin öncesinde mutlaka düzenli bir şekilde doktor kontrollerini yaptırmayı ihmal etme🌸🍃
🍌Muz; iyi bir potasyum kaynağı olması sebebiyle ağrılarınızı hafifletecektir.
🍚Yoğurt;Kalsiyumdan zengin beslenmek adet döneminizi daha rahat geçirmenizi yardımcı olur.
❌Bu dönemde ciddi bir ödem problemi yaşadığımız için tuzsuz beslenmek çok önemli.
🥦Brokoli; B6 , A, C, E vitamini, kalsiyum, potasyum içerigi ve östrojen düzeylerini dengelemesinden ikaynaklı regl doneminin en büyük yardımcısı.
🥜Yer Fıstığı; Magnezyum ve B6 zengin. Adet döneminin en önemlisi magnezyum. Hem tatlı isteginizi azaltacak ve hem mutluluk hormonu olarak adlandırdığımız serotonin seviyelerinizi yükseltecek.
🍀Maydanoz çok iyi bir ödem atıcı olmasının yanında ayni zamanda krampları azaltacak.
🍵Rooibos çayı; potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, A, B1, B6, E vitaminlari bulundurmasıyla regl doneminin en rahatlatıcı çayı.

Bugün regl döneminizde ağrılarınızı azaltıp, ödeminizi atacak pratik bir tarif de paylaşacağım💕 Takipte olanlar kimler🌸🍃

diyetisyen

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı