Diyet

Diyette Motivasyon

Geçen gün sorduğum Diyette en çok ne yapmakta zorlanıyorsunuz sorusuna en çok gelen cevaplardan bir kaçı ‘sürdüremiyorum’ , ‘bir türlü başlayamıyorum’ , ‘motivasyonum bozuluyor’ , ‘ hayat tarzı haline getiremiyorum’ du ben de biraz motivasyon konuşalım istedim.

 
Danışanlarıma ilk geldiklerinde sorduğum soru şudur; Kilo vermeyi neden istiyorsunuz? Çünkü bu sebep ne kadar güçlü ise sizin programı yapmanız da o kadar iyi olacaktır bu sebep sizi yolunuza tekrar koyacak bir sebep olmalı ve sürekli hatırlamalısınız. Bir ikincisi de bu yolun dümdüz çiçekli bir yol olmadığı. Biraz engebeli, biraz dönemeçli bir yol ile karşı karşıyasınız bu yoldan yürümek istemiyorsanız yapabileceğimiz bir şey yokken yürümek isteyene yol arkadaşı oluyoruz yolunu aydınlatıyoruz düştüğünde kaldırıyor sağa dönmesi gerektiğinde minik hatırlatmalar yapıyoruz ki bu yolu tamamlayabilelim.

Şunu da unutmayın ki bazen bu yolda kocaman kocaman adımlar atarken bazen daha minik minik adımlar atmanız gerekebilir bazen de soluklanmanız dinlenmeniz gerekebilir, kendinize acımasız olmayın en ufak bir olumsuzlukta koşarak yolun başına geri dönmeyin. Bu yolu tamamladığınızda kendinizle gurur duyacak belki de bir çok alışkanlığınızı o yolda bırakmış olacaksınız ama bunun için en büyük yardımcınız sabır ve motivasyon kaynağınız yani o yolda seçtiğiniz yol arkadaşınız olacak.

Diyetisyen Merve Aşık

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı